12/20/2011

Dekoracje świątecznego stołu

W czasie Świąt nie zapominajmy zadbać o ozdobienie stołu. Dekoracja wcale nie musi pochłonąć dużego nakładu czasu ani pieniędzy. Najbardziej liczy się pomysł, wybierzmy kolor jaki będzie dominował w dekoracji, na pewno kolor czerwony, zielony i złoty świetnie wpisze się w świąteczny nastrój. Potem możemy zacząć kompletować poszczególne elementy takie jak: naczynia, obrus, świece, serwetki, lampiony, dzbanuszki oraz sztućce.


Przy tworzeniu dekoracji zachęcam do korzystania z naturalnych elementów, mogą to być: szyszki sosnowe, szyszki świerkowe, orzechy włoskie, pomarańcze, jabłka lub gałązki ostrokrzewu, głogu , śnieguliczki i dzikiej róży.


Sposobów na dekorację serwetek jest wiele, a gdy już zdecydujemy w jaki sposób złożymy serwetki,  możemy je w bardzo oryginalny sposób ozdobić: na przykład wstążką, kawałkiem świerkowej gałązki lub koronki, wówczas na pewno będą prezentowały się wyjątkowo. 

Pamiętajmy o celebrowaniu tradycji, pod obrusem ukryjmy odrobinę sianka oraz zostawmy dodatkowe nakrycie dla niespodziewanego gościa.

fotografie oraz realizacja Kwiatowe Atelier Katarzyny Pawluk

2 komentarze:

  1. ale ślicznie. I nagłówek cudowny. Taki, jak lubię!
    Ślicznie Kasiu!
    Pozdrawiam świątecznie Was :*

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję za te słowa Mimi. nawet nie wiesz jak mi miło :)Buziaki!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...